Servers List: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
!LOCATION | !LOCATION | ||
|- | |- | ||
|1 | |'''1''' | ||
|'''Fizi''' | |'''Fizi''' | ||
|irc.darkserv.network | |irc.darkserv.network | ||
| Line 17: | Line 17: | ||
|Netherlands | |Netherlands | ||
|- | |- | ||
|2 | |'''2''' | ||
|'''Dennis''' | |'''Dennis''' | ||
|netherlands.darkserv.network | |netherlands.darkserv.network | ||
| Line 23: | Line 23: | ||
|Netherlands | |Netherlands | ||
|- | |- | ||
|3 | |'''3''' | ||
|'''Dennis''' | |'''Dennis''' | ||
|french.darkserv.network | |french.darkserv.network | ||
| Line 29: | Line 29: | ||
|France | |France | ||
|- | |- | ||
|4 | |'''4''' | ||
|'''Superfly''' | |'''Superfly''' | ||
|german.darkserv.network | |german.darkserv.network | ||
| Line 35: | Line 35: | ||
|Germany | |Germany | ||
|- | |- | ||
|5 | |'''5''' | ||
|'''Szajbus''' | |'''Szajbus''' | ||
|poland.darkserv.network | |poland.darkserv.network | ||
| Line 41: | Line 41: | ||
|Poland | |Poland | ||
|- | |- | ||
|6 | |'''6''' | ||
|'''Szajbus''' | |'''Szajbus''' | ||
|polish.darkserv.network | |polish.darkserv.network | ||
| Line 47: | Line 47: | ||
|Poland | |Poland | ||
|- | |- | ||
|7 | |'''7''' | ||
|'''Suntop''' | |||
|norwegian.darkserv.network | |||
|IRC Chat / ZNC | |||
|Norway | |||
|- | |||
|'''8''' | |||
|'''Quo-fan''' | |'''Quo-fan''' | ||
|finland.darkserv.network | |finland.darkserv.network | ||
| Line 53: | Line 59: | ||
|Finland | |Finland | ||
|- | |- | ||
| | |'''9''' | ||
|'''Sarah''' | |'''Sarah''' | ||
|us.darkserv.network | |us.darkserv.network | ||
| Line 59: | Line 65: | ||
|USA | |USA | ||
|- | |- | ||
| | |'''10''' | ||
|'''Dennis''' | |'''Dennis''' | ||
|romanian.darkserv.network | |romanian.darkserv.network | ||
| Line 65: | Line 71: | ||
|Romania | |Romania | ||
|- | |- | ||
| | |'''11''' | ||
|'''Fizi''' | |'''Fizi''' | ||
|pakistan.darkserv.network | |pakistan.darkserv.network | ||
| Line 71: | Line 77: | ||
|Pakistan | |Pakistan | ||
|- | |- | ||
| | |'''12''' | ||
|'''Fizi''' | |'''Fizi''' | ||
|turkey.darkserv.network | |turkey.darkserv.network | ||
Revision as of 12:37, 30 October 2021
| # | ADMIN | SERVERS ADDRESS | SERVICES | LOCATION |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Fizi | irc.darkserv.network | IRC Chat | Netherlands |
| 2 | Dennis | netherlands.darkserv.network | IRC Chat / ZNC | Netherlands |
| 3 | Dennis | french.darkserv.network | IRC Chat / ZNC | France |
| 4 | Superfly | german.darkserv.network | IRC Chat / Web | Germany |
| 5 | Szajbus | poland.darkserv.network | IRC Chat / ZNC | Poland |
| 6 | Szajbus | polish.darkserv.network | IRC Chat / ZNC | Poland |
| 7 | Suntop | norwegian.darkserv.network | IRC Chat / ZNC | Norway |
| 8 | Quo-fan | finland.darkserv.network | IRC Chat | Finland |
| 9 | Sarah | us.darkserv.network | IRC Chat | USA |
| 10 | Dennis | romanian.darkserv.network | Eggs / ZNC / Web | Romania |
| 11 | Fizi | pakistan.darkserv.network | Web Services / ZNC | Pakistan |
| 12 | Fizi | turkey.darkserv.network | Test Server | Turkey |