Servers List: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 31: | Line 31: | ||
|- | |- | ||
|'''2''' | |'''2''' | ||
|Fizi | |||
|Singapore.DarkWorld.Network | |||
|[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | |||
|[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | |||
|6667 | |||
| +6697 | |||
|IRC Chat | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''3''' | |||
|'''Dennis''' | |'''Dennis''' | ||
|Netherlands.DarkWorld.Network | |Netherlands.DarkWorld.Network | ||
| Line 41: | Line 52: | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''4''' | ||
|'''Dennis''' | |'''Dennis''' | ||
|French.DarkWorld.Network | |French.DarkWorld.Network | ||
| Line 52: | Line 63: | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''5''' | ||
|'''Superfly''' | |'''Superfly''' | ||
|German.DarkWorld.Network | |German.DarkWorld.Network | ||
| Line 63: | Line 74: | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''6''' | ||
|'''Superfly''' | |'''Superfly''' | ||
|US-Central.DarkWorld.Network | |US-Central.DarkWorld.Network | ||
| Line 74: | Line 85: | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''7''' | ||
|'''Szajbus''' | |'''Szajbus''' | ||
|Poland.DarkWorld.Network | |Poland.DarkWorld.Network | ||
| Line 85: | Line 96: | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''8''' | ||
|'''Szajbus''' | |'''Szajbus''' | ||
|Polish.DarkWorld.Network | |Polish.DarkWorld.Network | ||
| Line 92: | Line 103: | ||
|6667 | |6667 | ||
|<nowiki>+6697</nowiki> | |<nowiki>+6697</nowiki> | ||
|IRC Chat / ZNC | |IRC Chat / ZNC | ||
|[[File:Poland.png|border|center|frameless|28x28px]] | |[[File:Poland.png|border|center|frameless|28x28px]] | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''9''' | ||
|'''Suntop''' | |'''Suntop''' | ||
|Norwegian.DarkWorld.Network | |Norwegian.DarkWorld.Network | ||
| Line 103: | Line 114: | ||
|6667 | |6667 | ||
|<nowiki>+6697</nowiki> | |<nowiki>+6697</nowiki> | ||
|IRC Chat | |IRC Chat | ||
|[[File:Norway.png|border|center|frameless|28x28px]] | |[[File:Norway.png|border|center|frameless|28x28px]] | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''10''' | ||
|'''Quo-fan''' | |'''Quo-fan''' | ||
|Finland.DarkWorld.Network | |Finland.DarkWorld.Network | ||
| Line 117: | Line 128: | ||
|[[File:Finland.png|border|center|frameless|28x28px]] | |[[File:Finland.png|border|center|frameless|28x28px]] | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|'''11''' | |'''11''' | ||
| Line 141: | Line 141: | ||
|- | |- | ||
|'''12''' | |'''12''' | ||
|''' | |'''Sarah''' | ||
| | |US.DarkWorld.Network | ||
|[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | |[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | ||
|[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | |[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | ||
| Line 148: | Line 148: | ||
|<nowiki>+6697</nowiki> | |<nowiki>+6697</nowiki> | ||
|IRC Chat | |IRC Chat | ||
|[[File: | |[[File:USA.png|border|center|frameless|28x28px]] | ||
|<span style="color:# | |<span style="color:#8B0000"> '''OFFLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
! colspan="10" |OTHER SERVICES | ! colspan="10" |OTHER SERVICES | ||
| Line 176: | Line 176: | ||
|- | |- | ||
|'''14''' | |'''14''' | ||
|'''Dennis''' | |||
|Romanian.DarkWorld.Network | |||
|[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | |||
|[[File:Tick.png|border|center|frameless|20x20px]]<span style="color:#006400"> </span> | |||
|1337 | |||
| +31337 | |||
|ZNC/Eggdrops | |||
|[[File:Romania.png|center|frameless|28x28px]] | |||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |||
|- | |||
|'''15''' | |||
|'''Fizi''' | |'''Fizi''' | ||
|DarkWorld.Games | |DarkWorld.Games | ||
| Line 186: | Line 197: | ||
|<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | |<span style="color:#006400"> '''ONLINE''' </span> | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''16''' | ||
|'''Fizi''' | |'''Fizi''' | ||
|Turkish.DarkWorld.Network | |Turkish.DarkWorld.Network | ||
Revision as of 14:57, 26 January 2022













